Svarbūs klausimai ir atsakymai apie miškotvarkos projektus

2017-04-21 3 min. skaitymo Svarbūs klausimai ir atsakymai apie miškotvarkos projektus

Mūsų specialistai nuolat sulaukia klausimų apie miškotvarkos projektus, todėl šiame straipsnyje trumpai aptarsime aktualiausius klausimus ir pateiksime atsakymus.

Kiek kainuoja miškotvarkos projektas?

Miškotvarkos projekto kaina nustatoma individualiai. Kaina visų pirma priklausys nuo sklypo ploto, ūkinių priemonių projektavimo sudėtingumo, taip pat nuo to kurioje vietovėje yra miškas, ar reikalinga tikslinti taksacinius duomenis, tokius kaip medžių amžių, rūšinę sudėtį. Todėl įvardinti konkrečią kaina yra netikslinga. Jei planuojate užsisakyti miško projekto rengimą, svarbiausia sudaryti sutartį su miškotvarkos projektus rengiančia įmone. Sutartyje turi būti numatyta ne tik darbų atlikimo terminai, bet ir kaina. Labai svarbu, kad dėl kainos būtų susitarta prieš pradedant projektą. Vidutiniškai miškotvarkos projekto rengimas užtrunka apie mėnesį. Miškotvarkos projekto negalima rengti daliai miško valdos. Tad jei mišką valdote su bendraturčiais labai svarbu ieškoti bendro sutarimo, nes reikalingas raštiškas kitų bendraturčių sutikimas. Taip pat miško valda turi būti pažymėta ribinėmis linijomis. Jei jūsų miško valda neturi aiškiai pažymėtų ribinių linijų, tai pirmiausia pasirūpinkite šiuo darbu. Jei ieškote kvalifikuotų specialistų, nepasikliaukite gražiais žodžiais ar išradingai parašytais skelbimais. Pasidomėkite miškotvarkos projektus rengiančio specialisto kvalifikacija. Valstybinės miškų tarnybos interneto svetainėje www.amvmt.lt rasite specialistų sąrašą.

Miškotvarkos projekto galiojimo laikas

Miškotvarkos projekto galiojimo pradžia galime įvardinti tą datą, kada jis užregistruojamas Valstybinėje miškų tarnyboje. Tačiau prieš tai užtrunka nemažai laiko kol jis suderinamas, patvirtinamas.

Jei jūsų miško valda mažesnė nei 10 hektarų, tai miškotvarkos projektas galios dvidešimt metų, o valdoms, kurių plotas yra 10 hektarų ar didesnis ,miškotvarkos projektų galiojimas numatytas dvidešimčiai metų. Visam šiam laikotarpiui suprojektuojamos ūkinės priemonės.

Kokios dalys sudaro miškotvarkos projektą?

Titulinis puslapis ir santrauka, kurioje trumpai išdėstoma miško kirtimo ir atkūrimo apimtys.

Inventorizacinė dalis.

Ši dalis dar gali būti vadinama taksoraščiu. Jame yra žemės valdos planas, kuriame pažymėti medynai.

Miško kirtimų dalis.

Tai svarbi vieta planuojant kirtimus. Jame numatyti visi, tiek einamieji, ugdomieji, tiek plynieji kirtimai. Jie išdėstyti per visą projekto galiojimo laikotarpį. Miško savininkas planuodamas kirtimus griežtai privalo griežtai vadovautis šiuo projektu.

Miško atkūrimas.

Specialistai rengiantys jums projektą parenka geriausią ir augavietės sąlygas atitinkantį miško atkūrimo būdą. Suskaičiuojama kiek ir kokių sodinukų reiks atsodinti. Taip pat įvertinama kokius plotus galima palikti savaiminiam atžėlimui.

Numatyti miško apsaugos ir aplinkosaugos reikalavimai.

Gali būti, kad jūsų miško valdoje kai kuriose vietoje ribojama ūkinė veikla. Visa tai bus pažymėta miškotvarkos projekte.

Kitos naujienos

ES parama miškams
4 min. skaitymo

ES parama miškams

Plačiau 2016-10-19
Miškininkai per rugsėjį išžvalgė virš 100 000 ha miškų: dėl palankių sąlygų žievėgraužis tipografas smarkiai pakenkė eglynams
0 min. skaitymo

Miškininkai per rugsėjį išžvalgė virš 100 000 ha miškų: dėl palankių sąlygų žievėgraužis tipografas smarkiai pakenkė eglynams

Plačiau 2021-10-28
Mitai apie miškus. Antra dalis
2 min. skaitymo

Mitai apie miškus. Antra dalis

Plačiau 2019-12-16

Šimtai įmonių norėtų įsigyti miško.
Ar norite gauti jų pasiūlymus?

Skambinti
+370 6 333 1515