Priminimas miško savininkams

2017-07-12 2 min. skaitymo Priminimas miško savininkams

Jei turite nuosavą mišką, tuomet ši informacija jums svarbi ir aktuali. Primename, kad privačių miškų savininkai ir valdytojai iki Liepos 15 dienos turi sumokėti 5 proc. mokestį valstybei. Šis mokestis yra taikomas už parduotą medieną, bei už parduotą mišką. Atkreipkite dėmesį, kad jei per paskutinį pusmetį negavote jokių pajamų, tuomet deklaracijos pildyti nereikia.

Ką daryti, jei nevykdote individualios veiklos ir nesate pridėtinės vertės mokesčio mokėtojas.

Tokiu atveju pajamos pripažintos gautomis, kada jas faktiškai gaunate. Tokia pati tvarka taikoma ir gyventojams, kurie turi individualią veiklą, tačiau yra nepriskyrę ilgalaikio turto. Jei gyventojas vykdo individualią veiklą arba yra PVM mokėtojas, tuomet pajamos pripažintos gautomis sąskaitos išrašymo dieną. Juridiniams asmenims galioja kitokia tvarka. Juridiniai asmenys už parduotą žaliavinę medieną, bei už parduotą nenukirstą mišką į valstybės biudžetą moka 5 proc. ir papildomus 10 proc. privalomųjų atskaitymų. Miško savininkai, kurie įregistravę individualią veiklą leidžiamiems atskaitymams gali priskirti išlaidas. Kokios tai gali būti išlaidos? Šios išlaidos turi būti susijusius su jūsų veikla. Kaip pavyzdys, tai galėtų būti biržės atrėžimo, miško kirtimo, miško ruošos darbų metu patirtos išlaidos. Visos išlaidos turi būti pagrįstos buhalteriniais dokumentais. Dažniausias dokumentas – tai Sąskaita faktūra. Kai kuriems naujiems miško savininkams dažnai iškyla klausimas: kas yra žaliavinė mediena? Žaliavinė mediena vadinama miško žemėje nukirstų medžių stiebų mediena. Iš jos ruošiami medienos gaminiai. Jei detaliau žaliavinė mediena gali būti vadinama jei:

  • Parduodama apvalioji mediena, kuri yra skirta kurui.
  • Viskas kas pagaminta iš medžių stiebų, tai gali būti pjautiniai rąstai, plokščių mediena.
  • Taip pat rąstai, maži rąsteliai.

Kas yra nepriskiriama žaliavinei medienai:

  • Skaldytos malkos.
  • Lentos.
  • Skiedros biokurui.

Kas turi apskaičiuoti privalomuosius mokesčius?

Privalomuosius mokesčius turi apskaičiuoti pats miško valdos savininkas. Privalomuosius 5 proc. atskaitymus reikės apskaičiuoti iš per mokestinį laikotarpį gautas pajamas. Į pajamas įeina žaliavinės medienos pardavimas, taip pat pajamos už parduodą nekirstą mišką. Jei reikalinga platesnė ir detalesnė informacija rekomenduojame kreiptis į Aplinkos Ministerijos specialistus ir jie suteiks visą reikiamą informaciją.  

Kitos naujienos

Patarimai miško savininkams kaip sutvarkyti mišką
3 min. skaitymo

Patarimai miško savininkams kaip sutvarkyti mišką

Plačiau 2016-09-27
Gražiausia kovo mėnesio nuotrauka
0 min. skaitymo

Gražiausia kovo mėnesio nuotrauka

Plačiau 2020-03-31
Kada Lietuvoje atsirado pirmosios girininkijos?
2 min. skaitymo

Kada Lietuvoje atsirado pirmosios girininkijos?

Plačiau 2016-09-05

Šimtai įmonių norėtų įsigyti miško.
Ar norite gauti jų pasiūlymus?

Skambinti
+370 6 333 1515