Perkame mišką - gamtos kampelį savoje žemėje

2016-06-17 2 min. skaitymo Perkame mišką - gamtos kampelį savoje žemėje

Keičiantis metų laikams vienas iš gamtos objektų, kuris taipogi keičia savo veidą, yra miškas. Ankstyvą pavasarį ant medžių galima pamatyti besprogstančius lapus, o štai atėjus pirmai šalnai lapuočiai pasidabina įvairiaspalviais lapais, kurių spalva gali būti nuo geltonos iki raudonos spalvų gamos. Ir kiekvienąkart atėjęs į mišką jį pamatai kitokį - vis kitas žydinčias laukines gėles, girdi vis kitų paukščių balsus. Ir visa tai gamtoje, kuri mus supa kasdien.

Maloniausia gėrėtis mišku ar parku, kuris yra prižiūrimas - tvarkingi takeliai, vietos poilsiui, galimybė važinėtis dviračiu ir kiti malonumai tik sustiprina norą būti gamtoje. Deja, ne visais atvejais yra taip. Kartais miškų savininkai neturi žinių ir galimybių rūpintis savo turimais miškais, tad tenka ieškoti privatininkų, kurie mišką nupirktų ir galėtų juo pasirūpinti. Dažnas jų skelbia "brangiai perkame mišką", "geriausia kaina perkame mišką", "perkame statų mišką" ar panašiai. Tad kuo tas miškas, kurį visi supirkinėja aukščiausia ir brangiausia kaina, yra mums naudingas?

  • daugeliui žinomas faktas, kad miškai yra visos Žemės plaučiai, mat ne kas kitas, o jie išskiria mums reikalingą deguonį, mažina CO2 kiekį aplinkoje. Miškai - puikus pasirinkimas natūralioje kovoje su klimato kaita. Kaip žinoma, miškai, jeigu jų plotai labai dideli, gali net suformuoti savo mikroklimatą ir daryti įtaką lietaus susiformavimui tose vietovėse ar saugoti nuo potvynių. Taip pat miškai veikia kaip oro filtras, pašalinantis iš oro teršalus ir kitus pavojingus dalykus. Negana to, miškai yra vaistų šaltiniai - juose gausu įvairių augalų, medicinoje naudojamų įvairiais tikslais.
  • Įmonės perka miškus, nes jie teikia mums naudingą žaliavą - medieną. Iš jos galime padaryti daug nuostabių kūrinių, kurie, atsidūrę savininkų rankose, kaskart į juos pažvelgus primintų, jog gamta visada šalia mūsų.
Taigi, miškas - vieta, kuri žmogui teikia didelę naudą. Nepaisant to, kad interneto platybėse daug skelbimų su tekstu "brangiai perkame mišką, atsiskaitome iš karto", pačių miškų būklė visada priklauso nuo mūsų pačių ir tik po to - nuo tų, kurie sėdi valdžioje ar panašiai. Nes ir mažos šiuklės pakėlimas miškui yra didelė pagalba, o miškas mums už tai atsilygina šimteriopai.

Kitos naujienos

Praėjusiais metais miškuose surinkta 700 tonų atlikeų
0 min. skaitymo

Praėjusiais metais miškuose surinkta 700 tonų atlikeų

Plačiau 2020-02-26
Medienos paklausa rinkoje auga, Valstybinių miškų urėdiją planuoja rekordinę grąžą valstybei tiek šiais, tiek 2022 metais
0 min. skaitymo

Medienos paklausa rinkoje auga, Valstybinių miškų urėdiją planuoja rekordinę grąžą valstybei tiek šiais, tiek 2022 metais

Plačiau 2021-11-29
Miškininko kalendorius - KOVAS
0 min. skaitymo

Miškininko kalendorius - KOVAS

Plačiau 2020-03-03

Šimtai įmonių norėtų įsigyti miško.
Ar norite gauti jų pasiūlymus?

Skambinti
+370 6 333 1515