Miškotvarkos projektas - ką reikia žinoti?

2017-04-10 3 min. skaitymo Miškotvarkos projektas - ką reikia žinoti?

Kai kalba pasisuka apie miško priežiūra, jo tvarkymą, labai dažnai paminimas miškotvarkos projektas. Šis dokumentas svarbus ne tik valstybei, bet pačiam miško savininkui.Privačių miškų savininkai savo miškuose ūkininkauja remdamiesi vidiniu miškotvarkos projektu, kuriame numatyti miško savininko galimi veiksmai. Remdamasis miškotvarkos projektu savininkas gali spręsti apie savo turimo miško vertę.

Kokią pagrindinę informaciją galima rasti miškotvarkos projekte:

  • Numatytos pagrindinių kirtimų dešimtmečio normos.
  • Nurodyti miško atkūrimo ir aplinkosaugos reikalavimai.

Jei valdote daugiau kaip 500 hektarų miško, tuomet turite neviršyti metinės pagrindinių miško kirtimų normos, kuri numatyta miškotvarkos projekte.

Kada kirtimus galima vykdyti be miškotvarkos projekto?

  • Jei jūsų miškas priklauso III ar IV A miško grupei ir miške drebulių, baltalksnių ar gluosnių sudaro 76 procentus ar daugiau pirmojo ardo medynų tūrio. Tokiame miške galima vykdyti visų rūšių pagrindinius kirtimus.
  • Jei miško žemė užima iki 3 ha ploto, tuomet galite vykdyti pagrindinius kirtimus.

Dar svarbi informacija miško savininkams, kurių miško valdos yra mažesnės nei 3 hektarai, nes tokie miško savininkai gali pasirinkti ūkininkauti supaprastinta tvarka:

  • Jei toks miško savininkas sugalvoja vykdyti plynąjį kirtimą, tai leidimą gali gauti pateikęs kertamos biržės atrėžimo brėžinį ir taškavimo lapą, kuris naudojamas kirstinių medžių tūriui apskaičiuoti ir žinoma nepamiršti želdinimo objekto.
  • Jei galvojate tik apie einamąjį paprastą kirtimą, tuomet užteks tik taškavimo lapo. Jei kirtimų vykdymo plotas nesutampa su valdos ribomis, tuomet dar reiks pasirūpinti biržės atrėžimo brėžiniu.

Miškų įstatymas numato, kad miškotvarkos projektas turi būti rengiamas visoms privačioms miško valdoms. Nuosavybė turi būti įregistruota Registrų centre. Savininkas turi turėti šiuos dokumentus: valdos planą ir valdos registravimo pažymėjimą. Atkreipkite dėmesį, kad miškotvarkos projektą gali rengti tik atitinkamą kvalifikaciją turintys specialistai. Todėl prieš užsakinėdami šio svarbaus dokumento parengimą būtinai pasidomėkite specialisto kvalifikacija.

Kiek galioja miškotvarkos projektas.

Dažniausiai miškotvarkos projektas galioja 10 metų. Jame būna numatyta visa informacija apie jūsų mišką, taip pat galite rasti ir rekomendacijas kaip tvarkytis miške, kokie galimi kirtimai. Atkreipkite dėmesį, kad miškotvarkos projekte pateiktos rekomendacijos nėra tik patariamojo pobūdžio, jūs turite privalomai vadovautis miškotvarkos projekte numatytomis rekomendacijomis, pavyzdžiui kaip atsodinti mišką ir t.t.

       

Kitos naujienos

Dūkštos pažintinis takas - viena gražiausių vietų Lietuvoje rudenį
0 min. skaitymo

Dūkštos pažintinis takas - viena gražiausių vietų Lietuvoje rudenį

Plačiau 2020-10-28
Dinamitinis medis
0 min. skaitymo

Dinamitinis medis

Plačiau 2020-03-30
Miškininko kalendorius - KOVAS
0 min. skaitymo

Miškininko kalendorius - KOVAS

Plačiau 2020-03-03

Šimtai įmonių norėtų įsigyti miško.
Ar norite gauti jų pasiūlymus?

Skambinti
+370 6 333 1515