Įmonės superka miškus - kam jie panaudojami po supirkimo?

2016-06-17 2 min. skaitymo Įmonės superka miškus - kam jie panaudojami po supirkimo?

Miškų supirkimas - laisva valia sudarytas sandoris tarp miško pardavėjo ir pirkėjo. Šiandien parduoti mišką galima ne tik įmonėms ar LR piliečiams, bet ir užsieniečiams. Taigi, Lietuvoje superka miškus tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys ir miško pardavėjas turi teisę pasirinkti, kam parduoti savo plotus. Kartais miško pardavėjams kyla klausimas: kokiu tikslu įmonės ir asmenys superka miškus?

Tikslai supirkinėti miškus gali būti įvairūs:

  • miškai superkami išsikirtimui. Nupirkti miškų plotai panaudojami medžių iškirtimui, o gaunama mediena apdorojama ir gaminami gaminiai, kurie parduodami kaip įmonės produkcija. Pavyzdžiui, įmonė gali tiesiogiai pirkti medieną iš medienos savininko arba gali nusipirkti patį mišką, jį išsikirsti, o gautą medieną panaudoti savo produkcijos gamybai. Tokiu atveju gamybos kaštai yra žymiai didesni, kad lemia ir aukštesnę galutinio produkto kainą.
  • miško plotai perkami rekreacinei veiklai vykdyti. Tam tinkamiausi yra plotai, esantys prie ežerų ar kitų vandens talkinių, šalia gamtos ar kitų paminklų, kurie galėtų būti įdomūs turistams. Tai turbūt mažiausią dalį rinkoje sudaranti veikla, kadangi tikrai ne visi miško pirkėjai turi verslininkų gyslelę ir yra sukaupę patirties rekreacinės veiklos vykdymui. Be to, tokia veikla reikalauja ne tik investicijų, bet ir teisinių žinių, kitų šios veiklos vykdymui reikalingų aspektų išmanymo. Kita vertus, šios veiklos vykdymui paranku turėti visą specialistų komandą, kuri dirbtų ties šiuo klausimu ir kad būtų galima greitai pamatyti galutinį produktą.
  • Miškai superkami perpardavimui. Yra miškotvarkos įmonių, kurių pagrindinė veiklos sritis - nupirktų miško plotų perpardavimas. Tai reiškia, jog jos, gavę užsakymą iš kitų įmonių, ieško galimų miško pardavėjų, siūlo jiems atitinkamas paslaugas ir visą surinktą informaciją pateikia užsakovui. T. y., tokios įmonės su nusipirktu mišku jokios veiklos nevykdo, jie tiesiog atlieka tarpininkų vaidmenį tarp žmogaus, norinčio parduoti savo mišką, ir įmonės ar kito asmens, kuris nori nusipirkti tą mišką savo tikslams įgyvendinti.
Taigi, priežastys, dėl ko įmonės ir kiti asmenys superka miškus, yra įvairios ir visos savaip svarbios. Vis dėlto svarbiausia yra tai, kad už kiekvieną parduodamą ar perparduodamą mišką būtų atsiskaitoma tokia pinigų suma, kokia ir priklauso atsižvelgiant į miško būklę.

Kitos naujienos

Darni ir atsakinga miškininkystė nėra miško naudojimas tik siekiant pelno
0 min. skaitymo

Darni ir atsakinga miškininkystė nėra miško naudojimas tik siekiant pelno

Plačiau 2020-02-26
Kviečiame prisidėti prie būtiniausių medicinos priemonių pirkimo!
0 min. skaitymo

Kviečiame prisidėti prie būtiniausių medicinos priemonių pirkimo!

Plačiau 2020-03-19
Kada mišką verta parduoti?
0 min. skaitymo

Kada mišką verta parduoti?

Plačiau 2020-04-06

Šimtai įmonių norėtų įsigyti miško.
Ar norite gauti jų pasiūlymus?

Skambinti
+370 6 333 1515