Patarimai, kaip gauti didžiausią miško kainą

3 min. skaitymo

3 patarimai kaip gauti didžiausią miško kainą

Pastaruoju metu, negailima kritikos privačių miškų savininkams. Jie kaltinami, kad be atodairos kerta miškus, siekdami gauti kuo didesnį pelną ir didžiausią įmanomą miško kainą. Tuo pačiu kaltinami ir miškininkai, kad tinkamai neprižiūri miškų. Kartais kritika būna visai pagrįsta ir skatina visus pasitempti. Reiktų įvertinti ir tai, kad miškas yra kai kas daugiau nei mediena ir už ją gauti pinigai. Pastebima, kad privačių miškų kontrolė vykdoma nepakankamai gerai. Todėl ieškoma galimybių kai būtų galima ją patobulinti, kad užkirsti kelią neteisėtiems veiksmams. Daugelis mano, kad įsigijus miško, jau savaime suprantamas dalykas gauti iš jo pajamas. Jei turite nuosavo miško labai svarbu jį tinkamai prižiūrėti. Tik tuo atveju jūs galėsite gauti didžiausią įmanomą miško kainą. Nes kitaip, miškas gali nešti ne pelną o nuostolius. Taigi miško savininkams tenka ir nemaža atsakomybė, nes reikia turėti žinių kaip mišką prižiūrėti, apsaugoti. Tad jei dar tik planuojate įsigyti miško, būtinai įvertinkite savo galimybes juo tinkamai pasirūpinti. Šiame straipsnyje pateksime keletą patarimų, ką daryti, kad už savo mišką galėtumėte gauti įmanomą didžiausią miško kainą.

1.Išmokite ūkininkauti savo miške.

Tam, kad miškas teiktų pajamas, o aplinkai – stabilumą ir grožį, būtina ūkininkauti. Ūkininkavimas privačiuose miškuose jau tapo svarbiu užimtumo veiksniu visuose regionuose. Miškus augina ir prižiūri ne tik profesionalūs miškininkai, bet ir nuosavybes teises turintys privatūs žmonės. Todėl norint, kad miškas būtų ne tik kaip paprasta nuosavybė, bet ir neštų naudą, bei vertę reikia tinkamai jį prižiūrėti ir juo pasirūpinti. Kiekvienam miško savininkui, naudotojui ar valdytojui būtina naudoti mišką, t. y. vykdyti juose kirtimus. Žinoma, tai reikia daryti laikantis Lietuvoje priimtų teisės aktų, kuriuose numatyta ir apibrėžta kirtimų vykdymo tvarka. Ūkininkavimo miškuose tvarką Lietuvoje apibrėžia du pagrindiniai teisės aktai- Lietuvos Respublikos miškų įstatymas bei Privačių miškų tvarkymo ir naudojimo nuostatai.

Pasirūpinkite miško atkūrimu.

Be miško naudojimo miško savininkas yra įpareigotas pasirūpinti miško atkūrimu kirtavietėse ir degvietėse, jo apsauga nuo gaisrų, ligų, kenkėjų, neteisėto kirtimo ir kitų miško naudojimo pažeidimų, darančių žalą miškui ir aplinkai.  Taip pat reikalinga atlikti reikiamus priešgaisrinės apsaugos darbus, numatytus miškotvarkos projekte (įrengti ir prižiūrėti priešgaisrines juostas, prižiūrėti kelius, valyti prišiukšlintą mišką ir kt.), t.t.

Jokių savavališkų kirtimų.

Miškų kontrolės skyriaus specialistai vykdo miškų apsaugos kontrolę. Stebima, ar nėra neteisėtų veiksmų – savavališko miško kirtimo, medienos ar miško išteklių grobstymo ir t.t. Specialistai pastebi, kad dažniausiai be dažniausiai pasitaikantis neteisėtas veiksmas – tai savavališkas miško kirtimas. Pastebėjus tokius veiksmus, reiktų atlyginti žalą. Žala apskaičiuojama įkainį dauginant iš koeficiento, todėl susidaro tikrai nemaža. Jei tiksliai nežinote kokių dokumentų reikia, norint vykdyti miško kirtimą, kreipkitės į patikimas Lietuvoje veikiančias įmones ir jose gausite kvalifikuotą pagalbą. Daugiau nei 200 miškininkystės įmonių rasite interneto svetainėje www.branginu.lt.

Kitos naujienos

Reikalavimai veisiant bei prižiūrint mišką
4 min. skaitymo

Reikalavimai veisiant bei prižiūrint mišką

Plačiau 2017-10-02
Šiandien Pasaulinė Žemės diena
0 min. skaitymo

Šiandien Pasaulinė Žemės diena

Plačiau 2020-03-20
Bendraturčiai ir bendra miško nuosavybė
2 min. skaitymo

Bendraturčiai ir bendra miško nuosavybė

Plačiau 2017-11-22

Šimtai įmonių norėtų įsigyti miško.
Ar norite gauti jų pasiūlymus?

Skambinti
+370 6 333 1515